×

Časopis MODERNÍ VČELAŘ je dostupný ve stáncích a trafikách po celé ČR!

Editorial

Editorial

Přátelé milí,

také dostáváte rádi dopisy? Nemyslím ty s modrým či červeným pruhem, anebo sdělení v datové schránce, od nichž se většinou nedá čekat nic milého. Mám na mysli obyčejné psaní a e-mail. Není tomu tak dávno, co do naší redakce napsal Zdeněk Dlask.

„Cestou z Ostravy se mi dostala do ruky příloha Hospodářských novin Zdravý život z 3. 4. 2019. V článku 10 mýtů o zdravé výživě a pohybu na str. 10 jsem se dočetl, že ,Med je zhruba z 82 % tvořen sacharidy, přesně sacharózou (klasický řepný cukr), glukózou a fruktózou. Asi z 16 % je tvořen vodou a zbylá 2 % přijdou na minerální látky. Cukr, který si můžete koupit v jakémkoliv obchodě, se nazývá sacharóza neboli řepný cukr; je tvořen glukózou a fruktózou. Z toho vyplývá, že prospěšnost těch dvou procent minerálních látek je zanedbatelná. Pokud byste chtěli, aby měly větší efekt, museli byste ho jíst v takovém množství, které už se kvůli obsahu jednoduchých sacharidů za zdravé považovat opravdu nedá.´Autorka AM je označena jako nutriční terapeutka. Jsem dlouholetý včelař, je mi sedmdesát a článek mě pěkně nadzvedl. Když si takovýto článek přečte tisícovka lidí, tak se můžeme s osvětou snažit, jak chceme, a důvěra veřejnosti v kvalitu i léčivé účinky medu jsou ty tam. Ochraňuj nás svatý Ambrož před takovýmito nutričními terapeutkami.“

            Rozčilení pana Dlaska chápu a sdílím. Na to, aby se v naší zemi mohl kdokoli prohlásit nutričním terapeutem, údajně stačí několikahodinové školení čert ví, kde. Nepotřebujete být ani diplomovaný zdravotník, ani potravinářský chemik, nic takového. Můžete mít profesi na hony vzdálenou jakékoli vědě o lidské stravě, a když vás osvítí, že byste mohli radit lidem co a jak jíst, nic a nikdo vás nezastaví. Prý se tato divočina řeší směrem k legislativní a odborné regulaci. Už aby to bylo. Do doby, nežli se to podaří, nezbyde nežli vzít věc do vlastních rukou. Ke každé sklenici medu, kterou teď čile prodáváme ze dvora, přidejme řádné poučení. Vždyť si to med, upracované včely i naši sousedé, kteří si ho od nás za své někdy nelehce vydělané peníze koupí často pro děti, zaslouží.Přátelé milí,

také dostáváte rádi dopisy? Nemyslím ty s modrým či červeným pruhem, anebo sdělení v datové schránce, od nichž se většinou nedá čekat nic milého. Mám na mysli obyčejné psaní a e-mail. Není tomu tak dávno, co do naší redakce napsal Zdeněk Dlask.

„Cestou z Ostravy se mi dostala do ruky příloha Hospodářských novin Zdravý život z 3. 4. 2019. V článku 10 mýtů o zdravé výživě a pohybu na str. 10 jsem se dočetl, že ,Med je zhruba z 82 % tvořen sacharidy, přesně sacharózou (klasický řepný cukr), glukózou a fruktózou. Asi z 16 % je tvořen vodou a zbylá 2 % přijdou na minerální látky. Cukr, který si můžete koupit v jakémkoliv obchodě, se nazývá sacharóza neboli řepný cukr; je tvořen glukózou a fruktózou. Z toho vyplývá, že prospěšnost těch dvou procent minerálních látek je zanedbatelná. Pokud byste chtěli, aby měly větší efekt, museli byste ho jíst v takovém množství, které už se kvůli obsahu jednoduchých sacharidů za zdravé považovat opravdu nedá." Autorka AM je označena jako nutriční terapeutka. Jsem dlouholetý včelař, je mi sedmdesát a článek mě pěkně nadzvedl. Když si takovýto článek přečte tisícovka lidí, tak se můžeme s osvětou snažit, jak chceme, a důvěra veřejnosti v kvalitu i léčivé účinky medu jsou ty tam. Ochraňuj nás svatý Ambrož před takovýmito nutričními terapeutkami.“

            Rozčilení pana Dlaska chápu a sdílím. Na to, aby se v naší zemi mohl kdokoli prohlásit nutričním terapeutem, údajně stačí několikahodinové školení čert ví, kde. Nepotřebujete být ani diplomovaný zdravotník, ani potravinářský chemik, nic takového. Můžete mít profesi na hony vzdálenou jakékoli vědě o lidské stravě, a když vás osvítí, že byste mohli radit lidem co a jak jíst, nic a nikdo vás nezastaví. Prý se tato divočina řeší směrem k legislativní a odborné regulaci. Už aby to bylo. Do doby, nežli se to podaří, nezbyde nežli vzít věc do vlastních rukou. Ke každé sklenici medu, kterou teď čile prodáváme ze dvora, přidejme řádné poučení. Vždyť si to med, upracované včely i naši sousedé, kteří si ho od nás za své někdy nelehce vydělané peníze koupí často pro děti, zaslouží.


Klíčová slova:
editorial


Příští číslo vychází 5. 8. 2019

Příští číslo vychází 5. 8. 2019

V našem e-shopu si můžete zakoupit Učebnice Včelař I a II., starší ročníky časopisu Moderní včelař 2005 - 2018 nebo rovnou objednat předplatné na aktuální rok!

V našem e-shopu si můžete zakoupit Učebnice Včelař I a II., starší ročníky časopisu Moderní včelař 2005 - 2018 nebo rovnou objednat předplatné na aktuální rok!

E-mail pro předplatné: predplatne@magnetpress.cz