×

Časopis MODERNÍ VČELAŘ je dostupný ve stáncích a trafikách po celé ČR!

Editorial 6/2016

Editorial 6/2016

Vážení a milí,

rok se s rokem sešel, nabízíme vám poslední letošní číslo a souběžně uzavíráme dobu, kdy byl Moderní včelař dvouměsíčníkem. Od prvního ledna budeme vycházet co měsíc.

Uf! Na jedné straně mám radost, protože kdybyste o nás neměli zájem, nemohl by vydavatel už z mrzkých ekonomických příčin na tuto myšlenku připadnout. Na druhé straně se redakční počítače změní v nenasytnou hydru, dožadující se řevem neodbytným další a další kořisti, tzn. top článků. Bude-li ji čím krmit, záleží také na vás, čtenářích. Nezapomeňte na naši existenci, jestliže vás ve včelařském žití mine nějaká novinka nebo zajímavost, a napište nám na mail redakce@psnv.cz . Za každý tip budeme rádi.

Teď je ale předvánočně voňavo. Tedy pokud se ve vaší kuchyni pečou perníčky a z medoviny a koření se dělá horký balzám na všechny rány utržené na přeplněných parkovištích supermarketů. Alespoň doufám, že to tak u vás chodí. Protože u Šotolů se letos dělalo do začátku prosince toto číslo Moderního včelaře a hned další den nastoupilo psaní lednového vydání, takže se Vánoce ocitly na vedlejší koleji.

Ještě že to u nás doma nikomu moc nevadí, protože jsme v těžké opozici proti nákupnímu šílenství zrušili s dospělostí dětí před léty všechno, co šlo. Když se teď večer sejdeme u zpráv a vidíme davy u pokladen, mručíme spokojeností, že jsme mimo. Vrchol svátků přichází na Nový rok, kdy vyrazíme do boletického vojenského újezdu na Knížecí stolec, kam se spolu s námi vydávají jen desítky turistů a nikoli tisíce, cestou domů zkontrolujeme šumavské včely a bude nám blaze.

Stejně klidný začátek roku 2017 vám všem přeje


Klíčová slova:
editorial


Příští číslo vychází 5. 8. 2019

Příští číslo vychází 5. 8. 2019

V našem e-shopu si můžete zakoupit Učebnice Včelař I a II., starší ročníky časopisu Moderní včelař 2005 - 2018 nebo rovnou objednat předplatné na aktuální rok!

V našem e-shopu si můžete zakoupit Učebnice Včelař I a II., starší ročníky časopisu Moderní včelař 2005 - 2018 nebo rovnou objednat předplatné na aktuální rok!

E-mail pro předplatné: predplatne@magnetpress.cz