Články Autora Miroslav Bureš

Vynulovat

Veterinární ústav k Ekopolu, Apidezu a Bisanaru

Jiří Bureš

2022/8/41

Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (dále jen Veterinární ústav) aktuálně informuje o přípravcích Ekopol, Apidez a Bisanar, které jsou v poslední době nabízeny k prodeji zákazníkům v České republice, aniž by byly v České republice schváleny či registrovány a jsou tudíž uváděny do oběhu (a používány) nelegálně.

číst článek


Včelařský spolek Poodří

Miroslav Bureš

2020/12/4

Dne 13. 10. 2020 byl zapsán do spolkového rejstříku Krajského soudu v Ostravě Včelařský spolek Poodří.

číst článek


Návštěva u včel okem termokamery

Vojtěch Bureš

2013/1/10

Jako každý správný včelař, i já mám v zimě starost, co se v úlech děje, a potichu obcházím kolem. Jelikož jsem, jak manželka říká, hračička a vlastním firemní termokameru, nedalo mi to a zrevidoval jsem jim příbytek.

Celý článek je v tištěné a elektronické verzi Moderního včelaře.
Toto číslo Moderního včelaře si můžete zakoupit


SZPI a kontroly medu

Pavla Burešová, Bartošová Lenka

2018/3/32

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) kontroluje v rámci stanovených kompetencí zemědělské výrobky, potraviny a tabákové výrobky. Nově od roku 2015 přibyla do jejích kompetencí také kontrola reklamy a kontrola pokrmů v zařízeních společného stravování. Tyto kompetence se vztahují na výrobu, uchování, přepravu i prodej (včetně dovozu). Jak je na tom med na českém trhu včetně internetového informuje čtenáře Moderního včelaře 3/2018 Mgr. Pavla Kundríková-Burešová se svou kolegyní Lenkou Bartošovou.

Celý článek je v tištěné a elektronické verzi Moderního včelaře.
Toto číslo Moderního včelaře si můžete zakoupit


Rezidua veterinárních léčiv v medu

Martina Rejtharová, Jiří Bureš, Eva Pomezná

2018/1/40

Na stránkách tohoto časopisu jistě není potřeba připomínat, že med je přírodní sladká látka produkovaná včelami medonosnými. Přesná definice medu je dána Směrnicí Rady 2001/110/ES o medu. Tato směrnice také uvádí, že „med nesmí pokud možno obsahovat cizorodé organické nebo anorganické látky, které nepatří do jeho složení“. V článku se odborníci z Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv, Brno věnují problematice reziduí antimikrobních veterinárních léčiv, které se mohou v medu vyskytnout. (Antimikrobika jsou léčivé látky, které působí proti mikroorganismům vyvolávajícím nakažlivá onemocnění.)

Celý článek je v tištěné a elektronické verzi Moderního včelaře.
Toto číslo Moderního včelaře si můžete zakoupit